» Kosmetyki » Farbujemy? Naturalnie!

Farbujemy? Naturalnie!

naturalne farby do włosówPrzeglądając różnego rodzaju fora dotyczące wizażu można odnieść wrażenie, że jednym z głównych problemów opisywanym przez użytkowników takowych stron są kwestie dotyczące koloryzacji włosów. A to włosy się rozdwajają, a to się łamią, komuś innemu skóra głowy się łuszczy po zastosowaniu jakiejś nowości, kolejnego delikwenta kolor trzyma się za długo lub, przeciwnie, za krótko.

Przyczyny fryzjerskich bolączek

Wiele spośród wyżej wspomnianych problemów ma swoje źródło w rodzaju zastosowanej do farbowania mieszanki. Są osoby, których kondycja włosów jest wręcz opłakana wskutek wieloletniego farbowania mocnymi specyfikami, bogatymi (w przeciwieństwie do naturalnych farb do włosów) w szereg szkodliwych substancji takich jak na przykład amoniak czy wzmacniacze koloru. Fryzjerzy często w takich sytuacjach zalecają przerwę w koloryzacji, dzięki czemu włosy mają szansę nieco się odbudować, ale takie cykle farbowania – niefarbowania nie dla wszystkich są rozwiązaniem na dłuższą metę akceptowalnym.

Ratunek dla włosa

Wartym rozważenia rozwiązaniem jest zastosowanie alternatywnych środków koloryzujących, takich jak naturalne farby do włosów. Są to produkty oparte na naturalnych substancjach (liście, pędy), które były stosowane do barwienia jeszcze w starożytności, można więc powiedzieć, że sprawdziły się na przestrzeni wielu, wielu lat. Warto sprawdzić, bo być może i u nas odniosą równie dobre efekty?